Coronavirüs konusunda korkmak ve panik olmak maalesef çözüm üretmemize engel. Doğru bilgileri edinip, sürdürülebilir şekilde uygulamak bizi virüsten korur. Bu nedenle lütfen bilgileri doğru değerlendirelim ve her şekilde kendimize ve aile bireylerimize uygun şekilde uygulayalım.

coronavirüs – dikkat edilmesi gerekenler

Coronavirüs için Doğru Adımlar

  • Önceliğimiz tabii ki bağışıklık sistemimiz. Onu ne ladar besler ve güçlendirirsek o kadar savaşçı olacaktır. Bu dönemde vitamin ve mineral destekleri, antioksidan ve minerallerden güçlü beslenme düzeni önemli. Lütfen işlenmiş gıdalar, paketli ürünler ve fast food’dan uzak durun. Bol su için.
  • Bağışıklığı güçlendirmek için menşei belli olan bitkilerden demlenecek çaylar ve özel kürler ile hem sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz hem de virüslere karşı direnç geliştirebilirsiniz.
  • C vitamini içeren besinleri mutlaka tüketin ve C vitamini takviyesi ile de kendinizi destekleyin. Ayrıca omega3, çinko, D ve A vitamini için de mutlaka doktorunuzla değerlendirme yaparak gerekiyorsa takviye alın. Unutmayın önceliğiniz doğal besinlerden almak olmalı. Renkli sebzeler, meyveler ve otlar her zaman masanızda olsun. Kendi mutfağınızda hazırladığınız sağlıklı yiyecekler vücudunuz için çok değerlidir.
  • Bulabiliyorsanız organik tavuk alın. Bu tavuğun suyu ile yapacağınız harika bir tavuk suyu çorba sizin için inanılmaz bir destektir. Hatta içine farklı sebzeleri de ekleyebilirsiniz. Kemik suyu ekleyebilirsiniz çorbalarınıza.
  • Lütfen ellerinizi yıkayın hem de dikkatlice uzun uzun. Öyle karmaşık sabunlara da gerek yok, doğal beyaz kalıp sabun ile çevre ile temas ettiğiniz her seferin ardından ellerinizi yıkayın. Tırnaklarınız, parmaklarınızın araları, bileklerinize kadar ovarak en az 30 saniye su ve sabunla haşır neşir olun. Sokakta bulunduğunuz zamanlarda içinde kimyasallar bulunmayan alkol oranı yüksek ürünler ile ellerinizi temizleyin ve lütfen ellerinizi yıkayana kadar yüzünüze hiç sürmeyin.
  • Virüs insan vücuduna girdiği zaman enfeksiyon ile birlikte vücut onu atmaya çabalarken ateş yükseliyor. Burada ateşi durdurmak yerine doğal yollarla hafifletmek önemli, çünkü bu aşamada virüs aslında hücrelere girmeye çabalıyor ve vücudumuz ateş ile direnerek kabul etmemeye çabalıyor. 41 derecenin altında lütfen ateş düşürücülere yönelmeyin. Ilık duş, bol sıvı, hafif giyinmek gibi doğal yollarla ateşi indirmeye çalışmak gerekir.
  • Bulunduğunuz ortamlarda limon, limon otu, nane, okaliptüs, kırmızı kekik ve çay ağacı yağları ortamı nemlendirmek için kullanılabilir.

Koruyucu Tıp Hizmetinizde

Buraya kadar anlattıklarımız genel bir bilgilendirmedir. Öncelikle sizin yaşınız, mevcut durumunuz, hastalıklarınız, sağlık öykünüz çok önemli. Bu nedenle doktorunuza danışarak neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler alın. Destekler, beslenme şekliniz, yaşam düzeniniz gibi bir çok konu var ve virüs çok dirençli. El birliği ile yapacaklarımız hem kendimizi hem de birbirimizi korumamız açısından çok değerli.

Bu sorunu da birlikte atlatacağız. Önemli olan doğru bilgi ve bilgiyi doğru kullanmaktır.

 

Write a Reply or Comment