Yaşadığımız koronavirüs salgınından dolayı son günlerde tüp bebek tedavileri konusunda her zamankinden daha fazla çift endişeyle salgının hafiflemesini ve tedavileri için risk almayacakları doğru zamanı bekliyor. Tedavilerin durma noktasına geldiği bu süreçte aslında zamanı lehinize çevirmeniz de mümkün.

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce tedavinin başarısını artırmak ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için sizlere hazırladığım Gebelik Öncesi Hazırlık tedavisinden bahsetmek istiyorum.

Gebelik Öncesi Hazırlık Tedavisi Neler İçerir?

Tıbbi tedavi olarak geliştirdiğim beş adımdan oluşan yeni bir yöntemle, planladığınız tüp bebek tedavisinin 3 kat daha fazla başarılı olmasını sağlayacak şekilde alternatif bir tedavi olmasına özen gösterdim.

Bu tedavi programında çiftlerin doğal yollardan kısırlığın üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için bir yaklaşım geliştirdim.

  • Konservatif tedaviler sadece pahalı değil, aynı zamanda invaziv, ağrılı ve hem anne hem de bebek için önemli sağlık riskleri taşıyor.
  • Ekonomik imkanı iyi olan çiftler tedavileri karşılayabilirken, sonuç alamayan çiftlerin birçoğu ağır maliyetli tedavilerle ve sonrasında ekonomik çöküntü ile mücadele ediyor.
  • Tedavilere devam edebilen çiftler bile anne ve çocuk için potansiyel sağlık komplikasyonlarının buna değip değmeyeceğini sorgulamaya başlıyor.  Yeterli bilgi alamıyor.
  • Konservatif tedaviler vücut kompozisyonu, yaşam biçimi, stres, alışkanlıklar ve toksine maruz kalma, alerjiler, genetik yatkınlıklar ve bağışıklık sorunları gibi faktörleri ele almıyor.
  • Tüm bu kritik değerdeki faktörler yumurta ve sperminizin kalitesini olumsuz etkileyerek,  gebe kalmayı ve embriyonun sağlıklı olup olmayacağını belirler ve tedavilerin başarısını etkiler.
  • Yaşam tarzı değişiklikleri ile birçok infertil çift doğal olarak tedavi edilebiliyor.

gebelik öncesi hazırlık

 

Aşırı fazla bir harcama yapmak zorunda kalmadan doğurganlığı artırmak için

üç aylık bir Gebelik Öncesi Hazırlık dönemine ihtiyaç var.

Sperm ve yumurta kalitenizi artırabilir ve hormonal dengesizlikleri giderebilirsiniz.

Çoğu çift mümkün olan en kısa sürede hamile kalmaya istekli olsa da, çiftlere hamile kalmaya çalışmadan önce yumurtalarının ve spermlerinin kalitesini optimize etmek için üç ay zaman ayırmak gerekiyor.

Bunun nedeni, yeni bir sperm grubunun gelişmesi ve yumurtaların olgunlaşması için ortalama üç ay gerekiyor.

Bu nedenle, bu süre zarfında çiftlerin ihtiyaç duyduğu tıbbi tedavilerin yanında yediği içtiği, soluyarak maruz kaldığı her şeyin olumlu yönde değiştirilmesi, yumurta ve spermin kalitesini olumlu yönde etkileyerek tüp bebek tedavilerinin başarı oranını artırabilir.

gebelik öncesi

Gebelik Şansı 3 Katına Çıkıyor

Geçmiş 20 yıllık tecrübemle oluşturduğum doğal yollarla gebelik şansını arttıran Gebelik Öncesi Hazırlık programını tüp bebek tedavileri ile birleştirmek, tüp bebek tedavilerinin başarı oranını % 70-80 lere çıkartıyor, yani neredeyse üçe katlıyor.

Ayrıca doğal yollarla doğurganlık şansını arttıran Gebelik Öncesi Hazırlık yaklaşımı, daha önce infertil olan 5 çiftten 4’ünün doğal yolla hamile kalmasının yanında gebelik sonrası düşük, erken doğum sorunları ve gebelikte şeker yüksekliği ve tansiyon yüksekliği gibi diğer komplikasyon risklerinin en aza inmesini sağlamada da ayrıca başarılı oluyor.

Write a Reply or Comment