Hamilelik için detoks, yani vücudun hamilelik öncesi arınması, öncelikle sağlıklı yaşam için yapılması gereken bir temizlenmedir. Bu nedenle normal yaşamda da sağlık açısından önemli olan bu arınma, özellikle hamilelik öncesinde vücutta biriken kimyasalların ve toksinlerin atılması ve hormonların dengelenmesi için mutlaka uygulanmalıdır. Hem kendi sağlığınız hem de gelecekte kucağınıza almayı planladığınız bebeğinizin sağlığı için yapılmalı, ama sadece doktor kontrolüne!

doğurganlık için arınma

Hamilelik için Detoks

Gebelik öncesi hazırlık sürecinde doğurganlığın artması için, çiftlerde tam anlamıyla vücut sistemlerinin çalışması gerekir. Hamilelik için detoks, özellikle karaciğeri temizleyerek rahatlamasına ve tüm vücudun sağlıklı çalışmasına imkan sağlar.  Aynı zamanda rahimdeki eski durgun kanın kendisini temizlemesine ve rahim dokularını düzeltmesine, kan dolaşımının da artmasına neden olur.

Nasıl Yapılır?

  • Sağlıksız olanı KALDIR – Sağlıklı olanla YENİLE
  • Karaciğeri parazitlerden ve toksinlerden temizle.
  • Sindirim sistemi ve karaciğeri doktor gözetiminde vitamin, mineral ve antioksidanlarla yenileyerek, sağlıklı bakterileri çoğalt.
  • Karaciğer, böbrekler ve sindirim sistemini destekleyerek, toksinleri etkin bir şekilde serbest bırak.

Doğal yöntemlerle yapılan doğurganlık detoksu için meyveler ve sebzeler ile, bitkisel tarifler ve beslenme takviyelerinden doktorunuzun önerileri ile yardım alın. Bu şekilde arınmada zararlı toksinler ve kimyasallar vücuttan atılarak, vücudun dengesi yeniden sağlanır. Yaşam tarzı ve doğal sağlıklı beslenme bu konuda çok önemlidir.

Tüp Bebek & Detoks

Eğer gebelik öncesi hazırlık programını tüp bebek tedavisi için yapıyorsanız, tüp bebek tedavisine başlamadan 3-4 ay öncesinde detoks programına başlamalısınız. Ancak bu şekilde  sağlığınızı optimize etmek için başarılı bir döngü yapma şansını yakalayacak ve tüm sistemlerinizi en verimli şekilde çalıştırabileceksiniz.

hamilelik için detoks

Gebelik Öncesi Hazırlık için Detoks

Vücudunuz toksinlerle ve kötü beslenmenin kalıntıları ile dolu ise; yumurtalarınız ve spermleriniz toksisite içerecek; bu nedenle hamile kaldığınızda embriyo, birçok zararlı etkisi olan toksisite ile yaşama başlayacaktır. Bu şekilde elde edilen embriyolarla oluşan gebeliklerde ise doğum kusurları, ilerleyen yaşlarda öğrenme güçlüğü, bebeğinizde sağlık bozuklukları ya da daha bu aşamaya gelemeden tekrarlayan düşükler yaşamanız muhtemeldir.

Sperm ve Yumurta Kalitesi Artırma Programı ile sperm ve yumurtalarda bulunan dna hasarlarını onarıyor, program kapsamındaki detoks ile de vücutlarınızı gebelik için hazırlıyoruz.

Write a Reply or Comment