IV terapi, vitamin ve minerallerin 

vücuda en verimli şekilde iletilmesini sağlayan serum takviyesidir. 

IV Terapi’nin serum olarak uygulanması vücut sistemleri tarafından en kısa sürede absorbe edilmesi ve hücreler tarafından hemen emiliminin sağlanması için en uygun yöntemdir.

Damar içi (intravenöz) IV Terapi; vitamin, mineral ve amino asitlerin direk kana karışmasını sağlayarak, vücutta eksik kalan her şeyi hücresel bazda tamamlamak üzere hazırlanır. Tüm bunları, yüksek miktarda sebze ve meyve tüketerek vücuda alabilmek mümkün değildir. Zaten tüketebilsek bile, sindirim sistemi fazlasını hemen vücuttan atacaktır.

IV Terapi Faydaları Nelerdir?

İntravenöz tedavinin hücreler tarafından daha iyi emilmesi gerçeği, daha iyi tedavi seçeneklerini de ortaya çıkartır. Hastalar IV Terapi ile hızlı  iyileşme, pozitif azot dengesi ve iyileşme sırasında daha iyi güçlenme yaşar.

Kısaca IV Terapi bağışıklığı güçlendirir. 

Bütünsel sağlık, IV Terapileri ile kesinlikle optimize edilir, ancak özellikle bizim tercih etmemizin nedeni üreme sağlığı konusunda sorun yaşayan  hastalar için faydalı olmasıdır. Burada önemli olan her hastanın farklı metabolizması olduğunu unutmadan kişiye özel planlama yapılmalıdır. Herkesin ihtiyacı farklı olacaktır, bu nedenle doğru karar verilmelidir.

Vitamin ve mineraller vücudun her işlevi için gereklidir. Hastalığın ve yaşlanmanın önde gelen nedenlerinden bazıları iltihaplanma ve beslenme yetersizliğidir. Vitamin ve mineralleri doğrudan kan dolaşımına vererek, sindirim sistemini atlayarak vücudun gıda ve oral vitamin takviyesi yoluyla elde edebileceği dozların çok ötesinde kullanılabilir dozları emebilir.

IV Terapi tedavisi, vücuttaki özel ihtiyaçları hedef alan seçilmiş bileşenlerin bir karışımıdır. Bu etkili terapi zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığı geliştirmede son derece hızlı ve yararlıdır.

IV Terapi Gebelik Öncesi Hazırlık için Önemlidir

Özellikle gebelik için hazırlanan çiftlerde IV vitamin ve mineral terapileri ile vücutlarında gerekli olan vitamin, mineral ve amino asit dengesini sağlamamız çok önemlidir. Dr. Murat Berksoy Concept programı kapsamında çiftlerin vücutlarında eksik olan her şey, kişiye özel planlama yapıarak IV Terapi  ile desteklenir. ⠀

 

Write a Reply or Comment