Dr. Murat Berksoy Concept Gebelik Öncesi Hazırlık Programı çocuk sahibi olmaya çalışan çiftlerin yumurta ve sperm kalitesini iyileştirmek ve doğurganlık artırma için enerji verecek tıbbi besinler ile sağlıklı mitokondriyi desteklemeye odaklanır. Mitokondri, hücredeki oksijen ve besinleri kullanarak enerji üreten yapılardır. Beyin, kalp, sinir sistemi, kaslar ve üreme organlarının tümüne enerji veren, genetik anormalliğini önlemek için gerekli 200.000’den fazla mitokondriye sahip yumurta doğurganlıkta büyük önem taşır. Dış faktörlerden çok çabuk etkilenen yumurta hemen güç kaybedebilir.

Doğurganlık Artırma için Mitokondriyal Beslenme Tarzı Temeldir

Dr Murat Berksoy Concept Gebelik Öncesi Hazırlık Programı sperm ve yumurta enerjisi üretiminde vücudunuza destek olacak, canlılık hissini geri kazandıracak, daha iyi sperm ve yumurta kalitesi için sağlıklı bir doğurganlık ve daha sonraki yaşamınızda yaşlanma sürecini olumlu yönde desteklemek için besinleri kullanmanıza destek olacaktır.

Bu programda çiftlerin üreme işlevlerini geri kazandıracak mitokondriyal beslenme ile enerjilerini geri kazanmaları için gerekli olan belirli yiyecekleri seçmelerine yardımcı oluyoruz. Sağlıklı mitokondri, hücresel hayatta kalma, genel canlılık, doğurganlık ve geciken yaşlanma için çok önemlidir. Mitokondriyal enerjinin artırılması en hassas dokularımızda bile hızlanan yaşlanmayı önlerken, optimum enerji için vücudumuzu destekler. Yapılan araştırmalar, tıbbi beslenme ve yaşam tarzı müdahalelerinin sağlıklı mitokondriye destek ssağladığını göstermiştir. Mitokondrileriniz iyi çalıştığında, kas kütleniz desteklenir ve fazla yağı yakarken yorgunluk, ağrı ve bilişsel sorunlarınız azalır. Bu durum, vücut kompozisyonunuzu geliştirirken daha iyi hissetmeniz, daha berrak düşünmeniz ve daha az ağrı çekeceğiniz anlamına gelir.

Yine yapılan araştırmalar, oksidatif stres adı verilen serbest radikallerin üretiminin yediklerinizle azaltılabildiğini gösteriyor. Aynı zamanda besin değeri yüksek, kaliteli yiyecekler tüketerek hücresel enerji üretimini artırabilirsiniz. Ne kadar yediğinizi, ne sıklıkta yediğinizi ve yemeğinizi nasıl pişirdiğinizi de düşünmeniz gerekir. Ayrıca, kalori ve karbonhidrat kısıtlamasının yanı sıra yağsız, temiz (böcek ilacı ve toksinsiz) proteinler, yüksek kaliteli ve sıvı yağlar ile daha fazla sebze tüketmenin doğurganlık sorunlarını önlemeye veya yaşanan sorunların etkisini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Gebelik Öncesi Hazırlık ile Çocuk Sahibi Olma Şansınızı Artırıyoruz

Dr Murat Berksoy Concept Gebelik Öncesi Hazırlık Programı yağ yakımı, kas güçlendirilmesi, sağlıklı yumurta ve sperm üretimi ile kan şekeri dengesini düzenlemek için doğru miktarda protein, yağ ve karbonhidrat tüketimine odaklanmaktadır. Hedefimiz çocuk sahibi olmanız ama sağlıklı bir aile olacak şekilde planla