Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı konusu çiftleri en zor durumda bırakan travmatik bir süreçtir. Bu aşamada sizi anlayan, dinleyen ve umut verici sonuçlar için sizinle yol almaya hazır olan ekibimizle yanınızdayız.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı konusunda öne çıkan en önemli faktör anne adayının ”yumurtalık yaşı”dır. Tüp bebek protokolünde öncelikli olarak hastanın fiziksel yaşı değerlendirilir. Bu bir adımdır ama asıl adım anne adayının metabolizmasının kaç yaşında olduğudur. Çünkü metabolizma yaşı yumurtalık yaşını direk olarak etkiler. Genç kadınlarda bile görülebilen ”Erken Yumurtalık Yetmezliği”, yumurtalıkların farklı faktörler nedeniyle daha yaşlı hissetmesi ve bu şekilde çalışmasıdır.

Bu tip yumurtalıkların özellikle tüp bebek tedavilerinde fiziksel yaşa göre değil, metabolik yaşa göre stimule edilmesi gerekir. 

tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı

Düşük Kaliteli Yumurta = Düşük Kaliteli Embriyo

Bir tüp bebek tedavi süreci, yumurta sayısının çok olması ile değil, kaliteli yumurta sayısı ile değerlendirilmelidir. Yumurta kalitesi, embriyo kalitesini %95 oranında etkiler. Mitokondrilerin de anneden geldiğini konuya dahil edersek, yumurta kalitesinin önemi daha net olacaktır. Baba adayından gelecek spermin kalitesi de işin içine eklenince embriyoların işi zorlaşır!

Dr. Murat Berksoy Concept Yumurta Kalitesi Artırma Programı ile tüp bebek tedavisinde sağlıklı embriyo elde edilme oranı umut verici oranlarda yükselirken, embriyonun sağlıklı bir hale getirilen rahme tutunma oranı da yükselir. Ayrıca bu programda kişiye özel hazırlanan tedaviler sonucunda embriyo kromozom bozuklukları, anne karnında olabilecek sorunlar ve de doğum anomalileri de en aza inecek, hatta ortadan kalkabilecektir. Kısaca tüp bebek başarısızlığı için artık son diyoruz.

Dr. Murat Berksoy Concept Yumurta Kalitesi Artırma Programı sonucunda hastaya özel hazırlanacak Tüp Bebek Protokolü ile başarı oranı da önemli seviyede yükselmektedir. Özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları konusunda hastaların daha fazla yıpranmadan yeni bir sürece hazırlanmaları sağlanmaktadır.

 

Sağlıklı birey, sağlıklı gebelik ve sağlıklı bebekler için çalışmaya devam ediyoruz!

Write a Reply or Comment